Post by speedway_history on Apr 10, 2016 0:14:24 GMT 1
1968
Allan Brown
Dave Durham
Graham Edmonds
Lex Fielding
Brian Foote
Dave Hardy
Tom Leadbitter
Jack Lee
Terry Lee
Paul O'Neal
Alan Palmer
Graham Plant
Pete Reading
John Spilsbury
1969
Dave Durham
Bruce Forrester
Freddie Greenwell
Tom Leadbitter
Terry Lee
Roger Mills
Paul O'Neal
Pete Reading
Gerry Richardson
John Spilsbury
Tim Swales
Peter Thompson
1970
Dave Durham
Bruce Forrester
Bob Jameson
John Knock
Tom Leadbitter
Malcolm McPhie
Roger Mills
Mick Moore
Pete Reading
Tim Swales
Tony Swales
Brian Whaley
1971
Frank Auffret
Dene Davies
Dave Durham
Bruce Forrester
Bob Jameson
Terry Lee
Mick Moore
Pete Reading
Tim Swales
Tony Swales
1972 (Teesside)
Frank Auffret
Maxwell Clift
Dave Durham
Bruce Forrester
Brian Havelock
Mick Moore
Mick Ramsell
Pete Reading
Tim Swales
Tony Swales
Peter Taylor
Roger Wright
1973 (Teesside)
Frank Auffret
Tom Black
Dave Durham
Alan Emerson
Bruce Forrester
Les Glover
Russ Hodgson
Mick Moore
Pete Reading
Colin Rogerson
Tim Swales
Roger Wright
1974
Tom Black
Dave Durham
Alan Emerson
Bruce Forrester
Martin Hitch
Russ Hodgson
Colin Pestell
Pete Reading
Merv Salt
Tim Swales
Tony Swales
Paul Willets
Roger Wright
1975
Andy Cowan
Richard Davey
Robin Dixon
Dave Durham
Alan Emerson
Bruce Forrester
Steve Gibson
Graham Hartley
Shane Hearty
Brian Johnson
Tom Leadbitter
David Levings
Harry MacLean
Stuart Mountford
Colin Pestell
Mike Pither
Pete Reading
Ian Silk
Pete Smith
Trevor Stead
Graham Tattersall
Doug Underwood
John Waldrab
Roger Wright
Bob Young
1976
Mike Beaumont
Nigel Close
Andy Cowan
Martyn Cusworth
Alan Emerson
Tom Leadbitter
David Levings
Garry May
Mike Pither
Pete Reading
John Robson
Pete Smith
Trevor Stead
Steve Wilcock
1977
Mike Beaumont
Nigel Close
Andy Cowan
Martyn Cusworth
Alan Emerson
Harry MacLean
Pete Reading
John Robson
Mike Sanderson
Pete Smith
Steve Wilcock
1978
Nigel Close
Kevin Cox
Martyn Cusworth
Martin Dixon
Dave Gatenby
Pete Reading
John Robson
Mike Sanderson
Pete Smith
Peter Spink
Bob Watts
Steve Wilcock
1979
Mick Conroy
Malcolm Corradine
Mark Courtney
Martyn Cusworth
Martin Dixon
Paul Holdbrook
Geoff Pusey
Pete Reading
Mike Sanderson
Paul Stead
Steve Wilcock
1980
Alan Armstrong
Dave Butt
John Clegg
Bernie Collier
Mark Courtney
Martin Dixon
Brian Havelock
Geoff Pusey
Pete Reading
Mike Spink
Steve Wilcock
1981
Alan Armstrong
Bernie Collier
Mark Courtney
Martin Dixon
Brian Havelock
John Place
Geoff Pusey
Mike Spink
Peter Tarrant
Steve Wilcock
1982
Alan Armstrong
Frank Auffret
Bernie Collier
Martin Dixon
Brian Manning
Ashley Norton
John Place
Paul Price
Geoff Pusey
Mike Spink
Peter Spink
Steve Wilcock
Rob Woffinden
1983
Alan Armstrong
Mark Crang
Miles Evans
Tim Fey
Brian Havelock
Peter Nightingale
Ashley Norton
Paul Price
Geoff Pusey
Mike Spink
Steve Wilcock
Rob Woffinden
1984
Jim Burdfield
Rob Carter
Mark Crang
Ashley Norton
John Place
Paul Price
Geoff Pusey
Pete Smith
Mike Spink
Steve Wilcock
1985
Jim Burdfield
Bernie Collier
Mark Crang
Martin Dixon
Mark Fiora
Vic Gollagher
Gary Havelock
Geoff Pusey
Wayne Ross
Roland Tebbs
Ian Wedgwood
Steve Wilcock
1986
Jim Burdfield
Mark Courtney
Martin Dixon
Tony Forward
Gary Havelock
Paul Heyes
David Holliday
Glenn Hornby
Roland Tebbs
Steve Wilcock
1987
Ian Atkinson
Tracy Bray
Andy Buck
Mark Burrows
Martin Dixon
Mark Fiora
David Holliday
Peter McNamara
Ashley Norton
Geoff Pusey
Steve Wilcock
1988
Ian Atkinson
Paul Bentley
David Blackburn
Andy Buck
David Clay
Martin Dixon
Mark Fiora
Peter McNamara
Ashley Norton
Geoff Pusey
Max Schofield
Nigel Sparshott
Andy Sumner
Darren Sumner
1989
Ian Atkinson
Paul Bentley
Duncan Chapman
Martin Dixon
Dave Edwards
Jamie Luckhurst
Peter McNamara
Max Schofield
Nigel Sparshott
Andy Sumner
Darren Sumner
Steve Wilcock
1990
Paul Bentley
Duncan Chapman
David Cheshire
Mark Crang
Dave Edwards
Rod Hunter
Martin Jones
Jamie Luckhurst
Max Schofield
Paul Smith
Andy Sumner
Darren Sumner
Steve Wilcock
1991
Paul Bentley
Wayne Carter
Duncan Chapman
David Cheshire
Simon Cross
Simon Green
Mark Lemon
Jamie Luckhurst
Kenny McKinna
Lars Munkedal
Carsten Pelzmann
Chris Readshaw
Darren Sumner
Jonathan Swales
Stuart Swales
Shawn Venables
Steve Wilcock
1992
Mark Burrows
Duncan Chapman
David Cheshire
Mark Lemon
Doug Nicol
Donny Odom
Paul Pickering
Steve Regeling
Darren Sumner
Stuart Swales
Paul Whittaker
1993
Anthony Barlow
Will Beveridge
Kevin Brice
Mark Burrows
Wayne Carter
Duncan Chapman
Mark Courtney
Dean Garrod
Jason Handley
Paul Pickering
Chris Readshaw
Steve Regeling
Brett Saunders
Mike Smith
Darren Sumner
Stuart Swales
1994
Paul Bentley
Will Beveridge
Mark Burrows
Duncan Chapman
Colin Earl
Peter Johnson
Graham Jones
Alan Mogridge
Jens Rasmussen
Chris Readshaw
Mike Smith
Darren Sumner
Jonathan Swales
Stuart Swales
Paul Whittaker
Martin Willis
1995
Mark Burrows
Duncan Chapman
Mark Crang
Colin Earl
Mark Harrison
Leigh Loomes
Stewart McDonald
Robert Nagy
Shane Parker
Martin Peterca
Andre Pollehn
Chris Readshaw
Scott Robson
Mike Smith
Jonathan Swales
Stuart Swales
Martin Vinther
1996
Wayne Carter
Martin Dixon
Graham Jones
Gareth Martin
Jesper Olsen
Paul Oughton
Shane Parker
Scott Robson
Stuart Robson
Antonin Svab
Brian Turner
Martin Vinther
David Walsh
Martin Willis
Allan Brown
Dave Durham
Graham Edmonds
Lex Fielding
Brian Foote
Dave Hardy
Tom Leadbitter
Jack Lee
Terry Lee
Paul O'Neal
Alan Palmer
Graham Plant
Pete Reading
John Spilsbury
1969
Dave Durham
Bruce Forrester
Freddie Greenwell
Tom Leadbitter
Terry Lee
Roger Mills
Paul O'Neal
Pete Reading
Gerry Richardson
John Spilsbury
Tim Swales
Peter Thompson
1970
Dave Durham
Bruce Forrester
Bob Jameson
John Knock
Tom Leadbitter
Malcolm McPhie
Roger Mills
Mick Moore
Pete Reading
Tim Swales
Tony Swales
Brian Whaley
1971
Frank Auffret
Dene Davies
Dave Durham
Bruce Forrester
Bob Jameson
Terry Lee
Mick Moore
Pete Reading
Tim Swales
Tony Swales
1972 (Teesside)
Frank Auffret
Maxwell Clift
Dave Durham
Bruce Forrester
Brian Havelock
Mick Moore
Mick Ramsell
Pete Reading
Tim Swales
Tony Swales
Peter Taylor
Roger Wright
1973 (Teesside)
Frank Auffret
Tom Black
Dave Durham
Alan Emerson
Bruce Forrester
Les Glover
Russ Hodgson
Mick Moore
Pete Reading
Colin Rogerson
Tim Swales
Roger Wright
1974
Tom Black
Dave Durham
Alan Emerson
Bruce Forrester
Martin Hitch
Russ Hodgson
Colin Pestell
Pete Reading
Merv Salt
Tim Swales
Tony Swales
Paul Willets
Roger Wright
1975
Andy Cowan
Richard Davey
Robin Dixon
Dave Durham
Alan Emerson
Bruce Forrester
Steve Gibson
Graham Hartley
Shane Hearty
Brian Johnson
Tom Leadbitter
David Levings
Harry MacLean
Stuart Mountford
Colin Pestell
Mike Pither
Pete Reading
Ian Silk
Pete Smith
Trevor Stead
Graham Tattersall
Doug Underwood
John Waldrab
Roger Wright
Bob Young
1976
Mike Beaumont
Nigel Close
Andy Cowan
Martyn Cusworth
Alan Emerson
Tom Leadbitter
David Levings
Garry May
Mike Pither
Pete Reading
John Robson
Pete Smith
Trevor Stead
Steve Wilcock
1977
Mike Beaumont
Nigel Close
Andy Cowan
Martyn Cusworth
Alan Emerson
Harry MacLean
Pete Reading
John Robson
Mike Sanderson
Pete Smith
Steve Wilcock
1978
Nigel Close
Kevin Cox
Martyn Cusworth
Martin Dixon
Dave Gatenby
Pete Reading
John Robson
Mike Sanderson
Pete Smith
Peter Spink
Bob Watts
Steve Wilcock
1979
Mick Conroy
Malcolm Corradine
Mark Courtney
Martyn Cusworth
Martin Dixon
Paul Holdbrook
Geoff Pusey
Pete Reading
Mike Sanderson
Paul Stead
Steve Wilcock
1980
Alan Armstrong
Dave Butt
John Clegg
Bernie Collier
Mark Courtney
Martin Dixon
Brian Havelock
Geoff Pusey
Pete Reading
Mike Spink
Steve Wilcock
1981
Alan Armstrong
Bernie Collier
Mark Courtney
Martin Dixon
Brian Havelock
John Place
Geoff Pusey
Mike Spink
Peter Tarrant
Steve Wilcock
1982
Alan Armstrong
Frank Auffret
Bernie Collier
Martin Dixon
Brian Manning
Ashley Norton
John Place
Paul Price
Geoff Pusey
Mike Spink
Peter Spink
Steve Wilcock
Rob Woffinden
1983
Alan Armstrong
Mark Crang
Miles Evans
Tim Fey
Brian Havelock
Peter Nightingale
Ashley Norton
Paul Price
Geoff Pusey
Mike Spink
Steve Wilcock
Rob Woffinden
1984
Jim Burdfield
Rob Carter
Mark Crang
Ashley Norton
John Place
Paul Price
Geoff Pusey
Pete Smith
Mike Spink
Steve Wilcock
1985
Jim Burdfield
Bernie Collier
Mark Crang
Martin Dixon
Mark Fiora
Vic Gollagher
Gary Havelock
Geoff Pusey
Wayne Ross
Roland Tebbs
Ian Wedgwood
Steve Wilcock
1986
Jim Burdfield
Mark Courtney
Martin Dixon
Tony Forward
Gary Havelock
Paul Heyes
David Holliday
Glenn Hornby
Roland Tebbs
Steve Wilcock
1987
Ian Atkinson
Tracy Bray
Andy Buck
Mark Burrows
Martin Dixon
Mark Fiora
David Holliday
Peter McNamara
Ashley Norton
Geoff Pusey
Steve Wilcock
1988
Ian Atkinson
Paul Bentley
David Blackburn
Andy Buck
David Clay
Martin Dixon
Mark Fiora
Peter McNamara
Ashley Norton
Geoff Pusey
Max Schofield
Nigel Sparshott
Andy Sumner
Darren Sumner
1989
Ian Atkinson
Paul Bentley
Duncan Chapman
Martin Dixon
Dave Edwards
Jamie Luckhurst
Peter McNamara
Max Schofield
Nigel Sparshott
Andy Sumner
Darren Sumner
Steve Wilcock
1990
Paul Bentley
Duncan Chapman
David Cheshire
Mark Crang
Dave Edwards
Rod Hunter
Martin Jones
Jamie Luckhurst
Max Schofield
Paul Smith
Andy Sumner
Darren Sumner
Steve Wilcock
1991
Paul Bentley
Wayne Carter
Duncan Chapman
David Cheshire
Simon Cross
Simon Green
Mark Lemon
Jamie Luckhurst
Kenny McKinna
Lars Munkedal
Carsten Pelzmann
Chris Readshaw
Darren Sumner
Jonathan Swales
Stuart Swales
Shawn Venables
Steve Wilcock
1992
Mark Burrows
Duncan Chapman
David Cheshire
Mark Lemon
Doug Nicol
Donny Odom
Paul Pickering
Steve Regeling
Darren Sumner
Stuart Swales
Paul Whittaker
1993
Anthony Barlow
Will Beveridge
Kevin Brice
Mark Burrows
Wayne Carter
Duncan Chapman
Mark Courtney
Dean Garrod
Jason Handley
Paul Pickering
Chris Readshaw
Steve Regeling
Brett Saunders
Mike Smith
Darren Sumner
Stuart Swales
1994
Paul Bentley
Will Beveridge
Mark Burrows
Duncan Chapman
Colin Earl
Peter Johnson
Graham Jones
Alan Mogridge
Jens Rasmussen
Chris Readshaw
Mike Smith
Darren Sumner
Jonathan Swales
Stuart Swales
Paul Whittaker
Martin Willis
1995
Mark Burrows
Duncan Chapman
Mark Crang
Colin Earl
Mark Harrison
Leigh Loomes
Stewart McDonald
Robert Nagy
Shane Parker
Martin Peterca
Andre Pollehn
Chris Readshaw
Scott Robson
Mike Smith
Jonathan Swales
Stuart Swales
Martin Vinther
1996
Wayne Carter
Martin Dixon
Graham Jones
Gareth Martin
Jesper Olsen
Paul Oughton
Shane Parker
Scott Robson
Stuart Robson
Antonin Svab
Brian Turner
Martin Vinther
David Walsh
Martin Willis